KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15549178
nr 1554 9178
Jan Naliwajko
(f. 1938), Sverige
Oljemålning, Kvinnoporträtt. Signerad, daterad 1972. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 94x75 cm
Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
måndag 7 augusti 2023
kl 19:16:20
300 kr
350 kr
Jan Naliwajko
Läs mer om Jan Naliwajko